Dosc tania zwirownia Konin


Wiadomość
Autor
adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:57

Dosc tania zwirownia Konin

#1 Postautor: adambyczek » 05 gru 2017, 7:55

Co to jest określenie żwirownia i do czego może nam być potrzebna w codziennym życiu?

Kolokwialnie pisząc żwirownia to firma, która para się w dostawach pisaku i kruszywa do celów budowlanych i ogrodniczych. Przeważnie żwirownia to kopalnia odkrywkowa, w której przy zastosowaniu ciężkiego sprzętu jest wydobywane kruszywo. Aby dotrzeć do materiału skalnego, powinno się usunąć wierzchnią nawierzchnię torfu. Pod nią przeważnie znajduje się warstwa nagromadzonego piachu, który jest dodatkowym produktem w większości żwirowni w Koninie. Dopiero po jej uprzątnięciu jesteśmy wstanie przejść do eksploatacji właściwego złoża. Nie oznacza to, iż pod złożami torfu zlokalizowany jest piękny, drobny żwir, który widzimy codziennie.

Aby przybliżyć proces wydobycia i wykorzystania dorobku, którym może się poszczycić każda żwirownia w Koninie, posłużymy się wyszukiwarką internetową. Wpiszmy więc szukane słowo kluczowe żwirownia Konin i zobaczymy co dadzą nam rezultaty wyszukiwania. Poprzez to będziemy w stanie więcej dowiedzieć się w kwestii samej żwirowni i sposobu zastosowania sprzedawanych przez nią produktów. Już na pierwszej stronie rezultatów szukania, może odnaleźć ciekawe informacje o oferowanych produktach. Tak jak wcześniej powiedziałem, zalicza się do nich piach i torf oraz różnego rodzaju żwir. Natomiast gotowy produkt nie leży gotowy w ziemi.

Ten piękny mieniący się żwirek, który jest wykorzystywany do upiększania naszych ogrodów powstaje z rozdrobnienia dużych bloków skalnych. A, więc większość z oferowanych żwirów ozdobnych posiada tą samą średnicę. Sama natura nie ukształtowała by milionów kamyczków o tak zbliżonych kształtach. W zależności od złoża którym dysponuje dana żwirownia, zależy jej asortyment. Żwirownia, która mieści się na obszarze złóż granitowych może sprzedawać kruszywo najlepszej jakości. Również cena takiego żwiru jest znacznie wyższą od innych kamieni.

Ponadto bez żwirowni nie postały by żadne ulice i autostrady w naszym kraju. Bazą każdej drogi jest odpowiednio przygotowane podłoże. Tego rodzaju podłoże powstaje z dużej warstwy przesianego piachu i żwiru różnej wielkości. Całość przypomina przekładane ciasto: na początku gruby żwir, później o drobniejszej gramaturze a na wierzchu piasek. Dopiero na tak przygotowanym podłożu są kładzione warstwy asfaltu.

Wróć do „Aktywne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość